• MIĘDZYNARODOWY  DZIEŃ  KROPKI
          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

15 września obchodzimy na całym świecie „Międzynarodowy Dzień Kropki". Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Dzieci tego dnia przyszły ubrane w grochy, kropki i groszki. Świętowanie rozpoczęli od zapoznania się z Vashti. Dzieci wysłuchały jej historii, a także obejrzały krótki filmik o tytułowej "Kropce" (The Dot).

• RAJD ROWEROWY

W dniu 12 września 2022r. odbył się Szkolny Rajd Rowerowy. W ten sportowy sposób uczciliśmy Dzień Patrona - bł. Stefana Wyszyńskiego, Kardynała Tysiąclecia. Rajd, którego organizacją zajęła się pani Anna Garmada okazał się wspaniałą formą rekreacji, Nad naszym bezpieczeństwem czuwali policjanci z Komendy Powiatu Aleksandrowskiego i koneckiego posterunku Policji, druhowie z naszej OSP, pani pielęgniarka oraz rodzice - ci, którzy z nami pojechali i mamy, które przygotowały pyszny posterunek. Wszystkim tym osobom bardzo dziękujemy.

• LEKKOATLETYCZNE NADZIEJE OLIMPIJSKIE

W DNIU 10 WRZEŚNIA NA STADIONIE OŚRODKA SPORTU I REKREACJI WE WŁOCŁAWKU ODBYŁY SIĘ ZAWODY LEKKOATLETYCZNE DLA DZIECI W WIEKU 10 - 11 LAT. RYWALIZACJA ODBYŁA SIĘ W RAMACH PROJEKU "LEKKOATLETYCZNE NADZIEJE OLIMPIJSKIE''. UCZNIOWIE Z NASZEJ SZKOŁY RÓWNIEŻ WZIĘLI UDZIAŁ W TYCH ZAWODACH , GDZIE MOGLI POCZUĆ DUCHA RYWALIZACJI, ZMIERZYĆ SIĘ Z INNYMI ZAWODNIKAMI, DOŚWIADCZYĆ EMOCJI SPORTOWYCH NA WYSOKIM POZIOMIE. ZAWODNICY MIELI MOŻLIWOŚĆ POROZMAWIAĆ Z MISTRZAMI OLIMPIJSKIMI W LEKKOATLETYCE , KTÓRZY GOŚCILI NA ZAWODACH I OTRZYMAĆ OD NICH AUTOGRAFY. NA KONIEC SWOJE UMIEJĘTNOŚCI SPORTOWCY SPRAWDZALI W MIASTECZKU LEKKOATLETYCZNYCH POŁOŻONYM NA TERENIE STADIONU. NASI UCZNIOWIE NAJLEPIEJ PORADZILI SOBIE W BIEGACH NA 60M. GDZIE W SWOICH STARTACH NA OŚMIORO ZAWODNIKÓW ( BIEGACZY) ZAJĘLI PIĘC RAZY DRUGIE MIEJSCE , A DWA RAZY PIERWSZE. GRATULUJEMY.

• KONECKA  SPORTMANIA - BIEG FAIR PLAY
          • KONECKA SPORTMANIA - BIEG FAIR PLAY

7 września br. uczniowie klas IV, V, VII, VIII zainaugurowali projekt KONECKA SPORTMANIA, biorąc udział w akcji z okazji Światowego Dnia FAIR PLAY. Uczniowie złożyli obietnicę, że podczas lekcji i innych zajęć wychowania fizycznego będą przestrzegać zasad FAIR PLAY

• Rozpoczęcie  roku  szkolnego  w  przedszkolu
          • Rozpoczęcie roku szkolnego w przedszkolu

Dyrektor i wychowawcy przedszkola serdecznie zapraszają PRZEDSZKOLAKÓW i RODZICÓW na rozpoczęcie roku przedszkolnego 2022/2023, które odbędzie się na sali gimnastycznej o godz. 8.00 w czwartek - 1-szego września br.

• Dzień Mamy i Taty

W dniu 26 maja obchodzimy bardzo ważne święto jakim jest Dzień Mamy, niespełna miesiąc później 23 czerwca obchodzimy Dzień Taty. Jest to idealny moment na złożenie życzeń Kochanym Rodzicom. 24 czerwca w przedszkolu w Konecku gościliśmy kochanych Rodziców, aby podziękować za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy zwyczajny dzień.

• Zakończenie Roku Przedszkolnego

„Chociaż słońce jasno świeci,
            Trochę smutne są dziś dzieci.
            Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
            Teraz wakacje czekają nas”

W dniu 24 czerwca 2022 r. w naszym Przedszkolu odbyła się Uroczystość Zakończenia Roku Przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Za cały ten szczególny i wyjątkowy rok chcemy w tym dniu podziękować dzielnym Przedszkolakom za ich ciężką pracę, którą wykonywali w tym roku. Dziękujemy także Rodzicom za ich wyrozumiałość i cierpliwość i za to, że tak dobrze wspierali swoje pociechy. Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nasze mury, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji!

• Atrakcje z okazji Dnia Dziecka

W Dzień Dziecka pogoda spłatała nam figla. Dlatego w ostatni dzień roku szkolnego rodzice przygotowali dla wszystkich dzieci i uczniów atrakcje z okazji Dnia Dziecka. Był poczęstunek z grilla, wata cuktowa, owocowe szaszłyki, dmychańce, suchy basen, a przede wszystkim super zabawa.

Dziękujemy:)

• Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

Nagrodzeni uczniowie w konkursie fotograficznym. " Najpiękniejsze zakątki mojej miejscowości i okolicy". Wszystkie albumy przygotowane przez uczniów klasy IV zostały wykonane w bardzo ciekawy, estetyczny i kreatywny sposób, dlatego komisja nie była w stanie wyłonić najlepszych prac. Wszyscy zdobyli I miejsce. Gratulujemy.

• Rajd rowerowy do rezerwatu „Uroczysko Koneck”

W środę 15 czerwca uczniowie klasy IV wzięli udział w rajdzie rowerowym do rezerwatu „ Uroczysko Koneck” w ramach innowacji pedagogicznej „ Z przyrodą za pan brat”. Na miejscu przywitała nas piękna, słoneczna pogoda, a leśniczy, pan Artur, w bardzo przystępny sposób opowiedział nam o przyrodzie znajdującej się na terenie rezerwatu oraz pracy leśnika. Idąc ścieżką edukacyjną, mieliśmy szczęście zobaczyć stado jeleni a całą drogę umilał na głos dudka. Nie zabrakło także dłuższej przerwy na zregenerowanie sił i wspólne drugie śniadanie.

• Projekt  ZABAWY  SZTUKĄ
          • Projekt ZABAWY SZTUKĄ

Dzieci w Przedszkolu w roku szkolnym 2021/2022 po raz drugi przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa Sztuką”. Jego głównym celem jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej. Projekt realizowany był od października do maja. W tym czasie dzieci wykonały następujące zadania:

• Poniedziałek13.05.2024