• Sukcesy naszych uczniów

22 maja 2023 r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie plastycznym zorganizowanym przez KRUS. Uczniowie z naszej szkoły zdobyli wysokie miejsca: Piotr Maciejczak I miejsce i Anna Maciejczak II miejsce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• ZAWODY  NASZYCH  RODZICÓW
          • ZAWODY NASZYCH RODZICÓW

W przedszkolu dzieci spotykają się z rodzicami swoich kolegów i koleżanek, aby poznać tajniki wykonywanych przez Nich zawodów. Dziś naszym gościem był tato Wojtka, Oliwki i Adama - pan Tomasz Wiśniewski - zawodowy żołnierz. Mogliśmy poznać Jego obowiązki oraz elementy wyposażenia.

• Bezpieczni w sieci

16 maja 2023 roku uczniowie klasy IV, V i VII gościli w Bibliotece Pedagogicznej we Włocławku. Wzięli udział w warsztatach profilaktycznych ,,Bezpieczni w sieci”. Uczniowie zostali zapoznani z zagrożeniami związanymi z Internetem oraz konsekwencjami stosowania cyberprzemocy i sposobami zapobiegania jej oraz radzenia sobie z nią. Uczniowie klasy V i VII wzięli udział w ciekawych ćwiczeniach, by poznać granice własnej prywatności. Celem warsztatu było zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami związanymi z prywatnością i bezpieczeństwem w Internecie, świadomym korzystaniem z telefonu, komputera poprzez poznanie podstawowych mechanizmów działających w sieci (cookies, śledzenie, reklama targetowana).

• GONZO  w  przedszkolu
          • GONZO w przedszkolu

Dzięki współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Konecku z naszym Przedszkolem maluchy spędziły cudowny dzień z animatorem Gonzo. Wprowadził On dzieci w baśniowy świat Hansa Christiana Andersena oraz zainspirował do czytania bajek.

• Sukces Jakuba

11 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Świętym Janie Pawle II, który odbył się w Szkole podstawowej w Lubaniu. Miło nam poinformować, że uczeń klasy VII Jakub Wesołowski zajął 1 miejsce!

Piotrek z klasy 8 też dzielnie walczył o jak najlepszy wynik.

• Spotkanie z podróżnikiem

11 maja 2023 r. uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem Piotrem Wnukiem. Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Konecku w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Temat spotkania: Animizm oraz ludowe zwyczaje i przesądy rdzennej ludności Laosu.

Opowieści były bardzo interesujące.

• JESTEŚMY BEZPIECZNI NA DRODZE

11 maja uczniowie klasy czwartej przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Kilka dni wcześniej rozwiązywali zadania teoretyczne z przepisów ruchu drogowego.
            Każdy z przejęciem i uwagą pokonywał niełatwy test sprawnej jazdy po torze przeszkód. Egzamin nadzorowali policjanci z zespołu ruchu drogowego KPP w Aleksandrowie Kujawskim.

• Teatr Bajeczny w przedszkolu

Dzisiaj dzieci z przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z aktorkami Teatru Bajecznego z Bydgoszczy. Obejrzały przedstawienie pt. ,,Dzielna Sakari" oraz aktywnie w nim uczestniczyły. Przedszkolaki przeniosły się w kolorowy indiański świat, w którym młoda dziewczyna boryka się z uczuciem strachu. Poznały różne emocje oraz sposoby jak sobie z nimi radzić. Serdecznie dziękujemy Paniom z Publicznej Biblioteki w Konecku za zaproszenie na spektakl.

• Pasja Martyny

Uczniowie Zespołu Szkół i ich pasje!

W pierwszej odsłonie przedstawiamy Martynę Bachorską z klasy 7.

Martyna przygodę z końmi zaczęła od lipca 2020 roku w ,,Kalinowym Zakątku". Tam przez rok uczyła się jazdy konnej .

W październiku 2021 roku przeniosła się do stajni "Bonanza"

Od maja 2022 zaczęła startować w zawodach konnych przez przeszkody .Kilka razy zajęła dość wysokie miejsca, na koniu Bajaderka. Konie dla Martynki to wielka pasja która sprawia jej dużo przyjemności i radości. W stajni uczy się, jak pielęgnować i zajmować się końmi.

• Młodzi Kreatorzy Mody

Ania Maciejczak z klasy III wzięła dziś udział w uroczystej gali wręczenia nagród zorganizowanej przez Wydział Katechetyczny diecezji włocławskiej konkursu pt. ,,Młodzi kreatorzy mody..."

Ania, otrzymała wyróżnienie z rąk biskupa Krzysztofa Wętkowskiego.

Serdecznie gratulujemy!

• 4 MAJA -DZIEŃ  STRAŻAKA
          • 4 MAJA -DZIEŃ STRAŻAKA

Z okazji Dnia Strażaka
            składamy serdeczne podziękowania
            za oddaną i bezinteresowną pomoc, za czuwanie nad bezpieczeństwem
            wszystkich tych małych i dużych mieszkańców Gminy Koneck.
            Życzymy szczęśliwych powrotów z akcji, bezpiecznej służby i dużo zdrowia

Przedszkolaki, uczniowie i pracownicy Szkoły z Konecka

• Święto Konstytucji 3 Maja

3 maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.

Z tej okazji uczniowie klasy VII, gospodarze maja, przygotowali akademię, która odbyła się podczas Mszy Świętej w kościele parafialnym w Konecku.

• ŚWIĘTA  MAJOWE   w przedszkolu
          • ŚWIĘTA MAJOWE w przedszkolu

W przedszkolu dzieci bardzo intensywnie przygotowywały się do obchodów świąt majowych. Obejrzały filmy edukacyjne, które przybliżyły im historię ŚWIĘTA PRACY, ŚWIĘTA FLAGI oraz znaczenie KONSTYTUCJI 3 MAJA. Dzieci wykonały biało-czerwone flagi i kwiatki, kolorowały godło oraz wycinały gołąbki, którymi ozdobiły okna przedszkola.